الیاف پلی استر و هالو

متن زیر مواردی را در مورد الیاف پلی استر و هالو ارائه می نماید: برای تولید الیاف پلی استر از مواد اولیه متیل ترفتالات واتیلن گلیکون استفاده می شود، همچنین طی مراحل و عملیاتی که انجام می شود الیاف مصنوعی تهیه می شود و آماده مصرف برای کارخا نجات می گردد.
این نوع از الیاف ها خصوصیاتی دارند که باعث محبوبیت این الیاف شده اول اینکه:
به چرخه ی محیط زیست کمک می کند:
چون از بطری های پلاستیکی ساخته می شود و از نظر جنس می توان گفت این الیاف دارای مقاومت سایشی و دارای خاصیت الاستیسیته بالایی می باشد.
همچنین این الیاف مقاوم در برابر چروک شدن است و به راحتی خشک می شوند:
از نظر ظاهری نیز الیاف نوع توپر وتوخالی داریم.
الیاف توخالی
الیاف توخالی از انواع الیاف هالو می باشد و بیشتر در کالای خواب کاربرد دارد مانند: تشک، کوسن و… که همچنین خصوصیات این نوع از الیاف ها به گونه ای است که حجیم تر بوده و بیشتر در صنایع موکت سازی و انواع  فیلتر و… کاربرد دارد.
صنعت موکت سازی
در صنعت موکت سازی بیشتر از الیاف سالید استفاده می شود الیاف سالید به دلیل مزایایی که دارند بسیار پرکاربرد هستند. از ویژگی های این الیاف می توان به موارد زیر اشاره نمود: خاصیت انعطاف پذیری بالا، ضد باکتری بودن، قیمت مناسب، مقاوم در برابر لکه پذیری، دارای لطافت بالا، سبک بودن، ضد آلرژی و سایر ویژگی های الیاف طبیعی پشم را دارا می باشد.
کاربرد در قرن بیست و یکم
بطور کلی در عصر جدید الیاف پلی استر بسیار پرکاربرد هستند در واقعا از اوایل قرن بیست و یکم این الیاف محبوبیت پیدا کرد و از قبل از آن بیشتر از الیاف طبیعی مثل پنبه و پشم استفاده می شده است و الیاف پلی استر امروزه در دو نوع فیلامنت و استیپل وجود دارد و میزان تولید نخ با استفاده از این الیاف بسیار بیشتر از الیاف پنبه می باشد.
منسوجات خانگی
در زمینه منسوجات خانگی مخصوصا برای کالای خواب مانند: بالش استفاده می گردد واز الیاف ظریف بسیار محبوب و پر کاربرد می باشد. شرکت رونا فایبر از زیر مجموعه های هلدینگ رونا گروپ ارائه دهنده ی انواع الیاف پلی استر با بهترین کیفیت در داخل و خارج کشور می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان رونا فایبر تماس حاصل فرمایید. 0218615784 09934711207 هلدینگ Rona Group