خرید الیاف پلی استر

پنبه:
خرید الیاف پلی استر :پنبه از معروف ترین و محبوب ترین الیاف گیاهی میباشد که بیشترین کاربرد را در صنعت نساجی دارد و در دنیا بسیار پر کاربرد است . کشور های روسیه ، چین و امریکا بیشترین تولید پنبه را در دنیا دارند.یکی از عوامل مهم که پنبه را میتوان با آن رده بندی کرد طول الیاف آن است . شاید تا به حال برایتان سوال پیش آمده باشد که چگونه میتوان تفاوت پنبه اصل و غیر اصل را فهمید ؟ از دو روش میتوانیم تشخیص ددهیم 1- روش فیزیکی .2- روش شیمیایی. روش فیزیکی:اگر پنبه را بسوزانیم و اتش بزنیم به سرعت سوخته و خاکستر میشود و بویی شبیه به بوی سوختن کاغذ دارد. روش شیمیایی:در این روش از محلول کویرآمونیوم استفاده میشود که پنبه را داخل محلول میریزند و از خاصیت محلول شدن پنبه در این محلول استفاده میشود و این روش دقیق تر است . از دیگر خصوصیات پنبه هادی حرارت بودن آن است که باعث میشود حرارت بدن به بیرون منتقل و بدن خنک شود. پنبه بسیار مقاوم در برابر ساییدگی میباشد و به آسانی لکه گیری میشود . و اگر پس از استفاده و شستشو کامل خشک نشود بوی عرق باقی میماند لباس های از جنس پنبه در ایران به لباس های نخی معروف هستند .
پشم :
پشم از الیاف حیوانی ساخته میشود مانند مو و کرک حیوانات و مرغوب ترین نوع پشم ،پشم گوسفند میباشد که رنگ های مختلفی دارد مثل سیاه،سفید،قهوه ای و زرد .مرینوس نوع مرغوب و مشهور پشم است . کیفیت پشم به چه چیزی بستگی دارد؟ به نقاطی از بدن گوسفند که پشم در آن رشد کرده است .. پشم چه خصوصیاتی دارد؟ظرافت و مجعد بودن-ارتجاعی بودن-طول الیاف-استحکام و جذب رطوبت اشاره کرد . پارچه هایی که از پشم درست میشوند چون میتوانند هوا را در بلین الیاف ذخیره کنند عایق میباشند چون پشم خاصیت رطوبت پذیری دارد میتواند عرق بدن را جذب کند و به آرامی تبخیر کند به همین دلیل استفاده از لباس های پشمی باعث میشود شخص در هوای سرد کمتر احساس سرما کند و گرم بماند .  
ابریشم :
ابریشم نیز از توع الیاف حیوانی است  از این الیاف در تولید انواع پارچه های ظریف و زیبا استفاده میشود . الیاف ابریشم چگونه بدست می آیند؟ این الیاف از جنس  پروتئین هستند .کرم ابریشم موادی ترشح می کند که وقتی منجمد میشود این الیاف به وجود می آیند .ابریشم در برابر حرارت بسیلر مقاو تر از پشم است و تا دمای 140 درجه مقاومت خوبی دارد  رنگ این الیاف معمولا زرد کم رنگ تا  خاکستری است . ابریشم میتواند حرارت را در خود نگه دارد به همین دلیل در استفاه از لباس زمستانی کاربرد دارد پار چه های ابریشم بسیار سبک هستند و بسیار مقاوم در برابر پارگی و آسیب پذیری حرارت ر در خود نگه میدارند و چون عایق محسوب میشوند میتوان هم در تابستان و هم در زمستان از آن استفاده کرد .  
الیاف ویسکوز:
این الیاف به علت اینکه هادی خوبی هستند بدن را گرم نگه میدارد .میاوان از این الیاف در منسوجات نرم استفاده کرد .
نایلون :
از الیاف مصنوعی که استحکام بالایی دارند میتوان نایلون رو نام برد به همین دلیل مصارف بالایی دارند مثل انواع جوراب های نایلونی .رطوبت کمی را به خود جذب میکند و فورا خشک میشوند . از کاربرد های نخ فیلامنت :جوراب،آستری،لباس ورزشی،پارچه دانتل،مایو،پارچه های کشبافت.  
پلی استر:
الیاف پلی استر از الیاف مصنوعی هستند که جایگزین خوبی برای انواع الیااف طبیعی هستند . الیاف پلی استر خواص زیادی دارد از جمله خاصیت برگشت پذیری ، استحکام بالا ،مقاومت در برابر نور خورشید . پلی استر ها اغلب مقاوت باایی دارند این الیاف دارای ثبات رنگ بالایی هستند و چروک نمیشوند .این الیاف را میتواند با توجه به نیاز بازار و مشتری خصوصیات فیزیکیشو تغییر داد مورد استفاده از این محصول میتوان به موارد زیر اشاره کرد : از این الیاف میتوان به صورت خالص یا مخلوط با سایر الیاف مثل ویسکوز،پنبه و پشم در تهیه نخ و انواع پارچه و ملحفه ،فرش،انواع کالای خو.اب و… استفاده کرد . جهت خرید الیاف پلی استر،الیاف هالو، سالید و… با رزا فایبر از هلدینگ بزرگ رزا گروپ تماس حاصل فرمایید . 02186125784