مصارف الیاف پلی استر 

مصارف الیاف پلی استر :صنعت فرش یکی از مهم ترین بخش های نساجی میباشد .در گذشته از الیاف اکلیریک برای تهیه نخ فرش استفاده میشد اما با توجه به قیمت تمام شده ی بالای آن و مشکلات و مسائل زیست محیطی تولید آن، الیاف پلی استر به عنوان یک رقیب جدی و رو به رشد به سرعت جایگزین الیاف اکلیریک شده و به سرعت فرش های صد در صد پلی استری و مخلوط اکلیریک پلی استر تولید می شود. سهم مصرف الیاف پلی استر در سال 2018 نسبت به سال 2005 بیش از 9.3 درصد افزایش داشته است . سهم مصرف الیاف پلی استر در محصولات non-woven نسبت به سال 2000بر اساس آمار 7.5 درصد میانگین بصورت سالانه رشد داشته است و از 2.4 میلیون تن به 8.8 میلیون تن رسیده است . یکی از پر مصرف ترین کف پوش ها موکت تافتینگ است . با توجه به دمای انتقال شیشه ای پایین پلی پروپیلن در صورت تماس یک شی داغ جای آن روی موکت می ماند . هچنین به دلیل مقاومت نوری پایین پلی پروپیلن و مقاومت نوری بالای الیاف پلی استر این لیف جایگاه بسیار خوبی در صنعت موکت و کفپوش پیدا کرده است . با توجه به برگشت پذیری خوب ،الیاف پلی استر به عنوان ماده اولیه منسوجات نبافته به کار میرود .  
کاربرد منسوجات نبافته 
  منسوچات نبافته در صنایعی همچون عایق های حرارتی و صوتی ،راه و ساختمان و سد سازی ، مصارف کشاورزی ،ژئوتکستایل ،صنایع خودرو سازی ،کیف و کفش فیلتراسیون و صافی کاربرد دارد .  
مصارف پلی استر هالو 
  یکی از مصارف پلی استر  الیاف هالو در صنایع خواب و پر کردنی مانند بالش ،لحاف و تشک میباشد. خاصیت برگشت پذیری الیاف مهم ترین عامل در انتخاب الیاف برای صنایع پر کردنی مانند مبلمان ،عروسک سازی و صنایع خواب مثل لحاف و تشک میباشد. به همین دلیل خاصیت برگشت پذیری و فنری بسیار بالایی در مقایسه با الیاف سالید دارد و در صنایع پر کردنی این نوع الیاف بسیار مورد توجه است. همچنین از لیف صنایع فیلتر سازی و لباس هایی با خاصیت حرارتی استفاده میشود . برای بدست آوردن بیشترین خاصیت فنری میتوان الیاف هالو را به شکل توپی (FILE FIBER) درآورد در این صورت خاصیت فنری الیاف دو چندان میشود . الیاف پلی استر از منظر بین المللی نیز کاربردی است. لطفا ملاحظه فرمایید. خصوصیات کلی استاندارد های ملی موجود الیاف پلی استر به منظور دستیابی به مشخصات فنی آنها با شماره استاندارد 1150 با عنوان استاندارد تعیین درصد الیاف سلولزی مخلوط با الیاف پلی استر و شماره استاندارد 2379 با عنوان ویژگی های الیاف پلی استر مورد مصرف در سیستم ریسندگی پنبه ای لحاظ گردیده است . جهت خرید الیاف پلی استر با بهترین کیفیت و قیمت با واحد فروش رزا فایبر تماس حاصل فرمایید. 02186125784 مژگان غلامی