الیاف پلی استر از منظر بین المللی 

الیاف پلی استر از منظر بین المللی : روند عرضه و تقاضای الیاف پلی استر  به عنوان اصلی ترین ماده اولیه صنعت نساجی نقش بسیار مهمی در پیش بینی و برنامه ریزی آینده این صنعت دارد . تجربه نشان داده است که افزایش تولید مواد اولیه بزرگترین عامل محرک در شرد صنایع پایین دستی بوده و به همین دلیل صنعت تولید الیاف در شاخه های مختلف موتور محرک گروه های بسیاری در صنعت نساجی میباشد . علاوه بر این با توجه به اینکه مواد اولیه سهم بسیار شاخصی در قیمت تمام شده کالای نساجی از قبیل نخ و پارچه دارد ، به همین خاطر قیمت و میزان دسترسی به الیاف مختلف نقش بسیار مهمی در رقابت پذیری کالاهای نساجی در نقاط مختلف جهان دارد .
تاریخچه گسترش الیاف پلی استر 
تا اواسط قرن بیستم الیاف طبیعی نظیر پنبه ،پشم و ابریشم نقش اصلی در تامین نیاز های صنعت نساجی را بر عهده داشتند اما در اوایل قرن بیستم با ابداع روش های تولید الیاف مصنوعی نظیر پلی امید (نایلون)،پلی استر،اکریلیک،پلی پروپیلن و … و بالاخص گسترش تولید و عرضه آنها پس از جنگ جهانی دوم به تدریج این الیاف توانستند نقش مهمی در تامین نیاز های رو به رشد صنعت نساجی جهان بر عهده گیرند .طبق آمار 69% الیاف مصرفی ر جهان از نوع بشر ساخت بوده و سهم الیاف طبیعی مثل پنبه 31%بوده است . شرکت رزا فایبر با بهره گیری از روابط بسیار گسترده در ایران و سایر کشور ها توانایی تامین الیاف پلی استر با بهترین قیمت و کیفیت را دارد .
انواع الیاف مصنوعی :
الیاف سالید    الیاف هالو      الیاف دو جزیی جهت خرید الیاف پلی استر با بهترین کیفیت با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید . 02186125784 09934711207