الیاف سالید 

الیاف سالید نوعی از الیاف است با سطح مقطع گرد ( Rond ) و یا ستاره (Trilobal) که در صنایع نساجی مانند ریسندگی نخ، فرش ماشینی، موکت، لایی های non-woven مورد استفاده قرار می گیرد.

سطح مقطع گرد Rond و ستاره Trilobal

این الیاف (با سطح مقطع گرد یا ستاره ای) با سطح مقطع گرد Rond و ستاره Trilobal مورد مصرف در صنایع نساجی مانند ریسندگی نخ، فرش ماشینی، موکت، لایی های non-woven در سه گرید زیر تولید می گردد:

الف: الیاف SCs ویرجین

ب: الیاف SCs ریسایکل

ج: الیاف SCs نیمه ویرجین

الیاف سالید 1.5 الی 2 دنیر:

جهت محصولات Nonwoven مثل لایی های مورد استفاده در فیلترها با برش 38 و 32 میلیمتر(الیاف 1.5 دنیر یعنی 9000 متر ان 1.5 گرم می باشد)

الیاف سالید 1.5 دنیر سیلیکونه

با برش 38 میلیمتر (الیاف شبه میکرو یا پَرسان) که برای صنایع پرکردنی بخصوص بالش استفاده می گردد و قابلیت راحتی استفاده بسیار زیادی به مصرف کننده بالش می دهد و جزء محصولات لوکس تولیدکنندگان کالای خواب محسوب می شود.

الیاف سالید 3 تا 6 دنیر:

مورد استفاده در صنایع Nonwoven مثل تولید لایی های مربوط به کالای خواب مثل تشک و همچنین دستمال تنظیف و منسوجات خانگی با برش های 38 ، 51 ، 64 و 75 میلیمتر

الیاف سالید 3 ، 6 و 10 دنیر:

مورد استفاده تولید نخ خاب فرش ماشینی که می تواند در رنگ های مختلف و یا سفید و خودرنگ تولید گردد. این الیاف در برش های 100 و 125 میلیمتر تولید می گردد.

الیاف سالید 12 و 15 دنیر:

با رنگهای مختلف جهت تولید موکت که این الیاف با برشهای 64 ، 75 و 96 میلیمتر تولید می گردد،این الیاف شامل موکت و لایی های مورد استفاده در صنایع خودرو نیز می گردد.

الیاف سالید 15 تا 20 دنیر :

بصورت سیلیکونه و بدون سیلیکون عمدتاً جهت صنایع پرکردنی مثل تشک، لحاف، بالش و یا برای تولید لایی های ترموفیوز استفاده می گردد. این الیاف در برش های 64 ، 75 و 96 میلیمتر تولید می گردد.

کریمپ 

فرموج و تجعد الیاف که برای الیاف هالو بصورت فنری شکل و conjugate بوده و برای الیاف Solid به شکل مکانیکال و اصطلاحا 7 و 8 می باشد را کریمپ می گویند و به دلیل درگیر شدن الیاف در زمان ریسندگی و حلاجی می باشد.

مقاله  الیاف پلی استر در این راستا نیز می توانید مطالعه بفرمایید.

فعالیت و خدمات رونا گروپ در زمینه های خرید وفروش و تامین مواد اولیه  و تجهیزات تولید ، الیاف پلی استر هالو ، سالید ، بایکو ، الیاف حلاجی و بالفایبر ، لایی ترموفیوز و پارچه های بی بافت اسپان باند ، الیاف پرقو ، الیاف ویرجین ، کالای خواب ، تامین پت و پرک و … ارائه می گردد .